Опубліковано

Отруйна косметика

У кожній третій баночці крему міститься від 2 до 8 канцерогенів. 30% косметики, що продається у вільному доступі, містить канцерогенні речовини.

Такі останні дані Американського товариства по боротьбі з раком. Ми користуємося косметикою регулярно, а значить, всі ми ризикуємо. Що потрібно знати, щоб уникнути токсичної косметики?

Проведемо нехитрий підрахунок. Припустимо, ви щодня користуєтеся денним і нічним кремом, тональним кремом, пудрою і тоніком для зняття макіяжу. Разом виходить 5 засобів. Припустимо, в кожній баночці в середньому міститься 5 токсичних речовин.

Виходить, кожен день ви стикаєтеся з 25 канцерогенами! А тепер згадайте, скільки років ви вже користуєтеся косметикою, і як довго ще будете продовжувати це робити.

Стає страшно. Рано чи пізно ми почнемо платити за те, що довіряли рекламі і наносили на обличчя всяку гидоту.

Але все не так уже й похмуро. Альтернатива небезпечної косметиці існує. Просто потрібно запам’ятати назви небезпечних речовин і ретельно вивчати етикетки на косметичних засобах, а рекламі і похвальним промов продавців-консультантів довіряти в останню чергу.

Отже, вивчіть і запам’ятайте своїх головних ворогів, щоб потім, побачивши ці небезпечні назви на баночках і бульбашках, відразу ж повертати їх назад на полиці магазину.

Парабени – дешеві консерванти, нафтопродукти без смаку і запаху. Фахівці стверджують, що, накопичуючись в організмі, вони засмучують гормональну рівновагу і збільшують ризик раку молочної залози. В ході недавніх досліджень парабени були виявлені у 18 з 20 жінок, що мають пухлина грудей.

Фталати містяться в багатьох помадах і лосьйонах для зняття макіяжу.

Вчення США встановили підвищений вміст фталатів у 289 з 300 тестованих жінок. Доведено, що під час вагітності вони завдають вроджені каліцтва і заважають правильному розвитку статевих органів дитини.

Аміни (діетаноламін, триетаноламін) – потужні канцерогени, котрі призводять до раку мозку і крові.

Бронопал, поліетиленгліколь – справжні отрути, з яких отримують сильну отруту формальдегід.

Тальк, широко вживається компонент в засобах по догляду за тілом, викликає розвиток раку яєчників.

Зарубіжні експерти з організації по перевірці косметичних інгредієнтів Cosmetic Ingredients Review з’ясували, що лаурилсульфат натрію і споріднений йому лаурил сульфат амонію накопичуються в клітинах шкіри, порушуючи процес формування захисного бар’єру епідермісу.

Лаурилсульфат натрію, що входить до складу шампуню, сильно послаблює волосся, призводить до їхнього випадання і появи лупи. Продукти, що містять будь-який з цих інгредієнтів, не рекомендуються людям, що страждають висипом вугрів, дерматитами, сухістю шкіри.

Як убезпечити себе від шкідливої ​​косметики?

Пам’ятайте, навіть супердорогий і розрекламований крем може виявитися небезпечним. Ми віримо, що розкручені бренди витрачають на лабораторні дослідження величезні гроші, щоб підвищити якість продукції.

Але, на жаль, на практиці все відбувається з точністю навпаки. Що відомо компанія, тим більше грошей вона витрачає на рекламу.

Запам’ятайте список компонентів, які хоч і не призводять до онкологічних захворювань, в цілому більше шкідливі, ніж корисні.

Mineral Oil, Petrolatum – технічне масло з нафти, що застосовується в промисловості як розчинник. Мінеральні масла утворюють на поверхні шкіри плівку, яка замикає вологу. Тому вони гордо іменуються увлажнителями.

Правда ж полягає в тому, що плівка з технічного масла затримує не тільки воду, але і токсини, які виводяться через пори. Крім того, вона перешкоджає проникненню кисню, розчиняє природний шкірний жир і сушить шкіру.

Гліцерин позиціонується як пом’якшувальну засіб, але в надмірній кількості призводить до зневоднення і лущення. Категорично не рекомендується для сухої шкіри.

Пропілен гліколь – ще одне похідне від нафти. Дешевше гліцерину, широко застосовується в кремах, увлажнителях, так як притягує і зв’язує воду. Викликає алергічні реакції, роздратування і почервоніння шкіри, провокує виникнення вугрової висипки.